Benzyna czy LPG?

Nasze komentarzeKategoria: PytaniaBenzyna czy LPG?
Bartek zapytał 1 rok temu
Zastanawiam się, czy kupić samochód na gaz, czy benzynę. Gaz jest tańszy, ale podobno na benzynę lepiej jeżdżą. Mam dopiero 19 lat, ojciec mieszka daleko i raczej nie utrzymujemy kontaktów, także nie mam się, kogo zapytać.

3 odpowiedzi
Anonim odpowiedział 1 rok temu
Gaz jest dużo tańszy i trudno temu zaprzeczyć, jak nie zarabiasz jeszcze dużych pieniędzy to będzie dla ciebie bardziej ekonomiczne rozwiązanie, aczkolwiek gaz jest też niebezpieczny, bo jeśli coś cię walnie, może wybuchnąć, także ja bym się zastanowiła kilka razy. Poza tym samochód na benzynę zupełnie inaczej brzmi i to jest dla mniej najpiękniejsze. Na pewno nie zamieniłabym tego na jakiś tam gaz.

Anonim odpowiedział 1 rok temu
Ja kiedyś uważałem gaz za najlepsze rozwiązanie, bo tańszy, ale potem wsiadłem do samochodu na benzynę i jest zupełnie, co innego. Kolejna kwestia to oczywiście bezpieczeństwo. Niestety znam przypadek i to smutny. Znajomy miał auto na gaz i walną go z tyłu busz. Wszystko wybuchło. On jakoś przeżył, ale kierowca buza nie miał tyle szczęścia. Także możesz stanowić zagrożenie dla innych.

Anonim odpowiedział 1 rok temu
Jeśli kupujesz auto, które ma już taką instalację, a złazy Ci na niedrogiej eksploatacji to uważam, że to świetna inwestycja, ale jeśli kupujesz samochód i chcesz robić instalację to moim zdaniem jest to strata kasy. Takie instalacje gazowe są bardzo drogie i zapłacisz za nią jakieś 6 tysięcy złotych, na pewno nawet przez 5 lat eksploatacji nie zaoszczędzisz tylko na gazie. Tak poważnie się zastanów.

Twoja odpowiedź