Prawo jazdy od 21 roku życia?

Nasze komentarzeKategoria: PytaniaPrawo jazdy od 21 roku życia?
Bartosz zapytał 1 rok temu
Ostatnio był kolejny wypadek z udziałem młodych ludzi i przez to zrodziła się we mnie refleksja na temat tego, że młodzi ludzie nie powinni dostawać prawa jazdy, a do 21 roku życia powinny jeździć pod nadzorem dorosłych, bo przecież stwarzają ogromne zagrożenie na drodze.

3 odpowiedzi
Anonim odpowiedział 1 rok temu
Mam 21 lat i też uważam, że wcześniejsze wręczanie prawa jazdy ludziom jest głupotą. Sam nie jeździłem zbyt często, bo nie miałem kasy, wiadomo benzyna kosztuje. Dlatego, jak już jechałem to z ojcem, czy matką, nauczyłem się, że nie warto jechać szybko, bo wariatów nie brakuje, ale moi koledzy nie zdążyli się tego nauczyć. Obaj zginęli w wypadku, bo mieli własne auta, podarowane przez rodziców i robili, co chcieli. Teraz nie mogą już jeździć, bo ich zwyczajnie nie ma.

Anonim odpowiedział 1 rok temu
Ja bym tutaj nie przypinała łątki młodym kierowcom. Fakt jest faktem, nie brakuje takich, co szaleją na drogach, jest wielu młodych, którzy nie stosują się do zasad, ale taka sama liczba doświadczonych już kierowców łamie reguły ruchu drogowego. Owszem tych wypadków z udziałem młodych jest dużo, ale wcale nie więcej, niż innych. Tak naprawdę jest to kwestia drogi, ale również innych uczestników ruchu, który też wpływają na nasze bezpieczeństwo na drodze.

Anonim odpowiedział 1 rok temu
JA uważam, że wystarczyłyby te zielone listki dla kierowców, żeby było jasne, kto dopiero zaczyna, ale też nie zgadzam się z opinią, że młodzi są nierozsądni. Znam wielu młodych kierowców, którzy prowadzą auto z większa rozwagą niż ich rodzice. Tak naprawdę jadą zgodnie z przepisami, bo ich nie stać na mandat. My po prostu źle odbieramy młodzież. Wydaje nam się, że jak jeden 19-latek spowodował wypadek, to każdy inny też będzie go powodował.

Twoja odpowiedź