Sprawca uciekł z miejsca wypadku – odszkodowanie?

Nasze komentarzeKategoria: PytaniaSprawca uciekł z miejsca wypadku – odszkodowanie?
Karola zapytał 1 rok temu
Mam pytanie natury wypadkowej. Ostatnio zderzyłam się z sarną, na szczęście była mała i tylko reflektor się zepsuł, a ja nie ucierpiałam. Zniszczenia są dość kosztowne, bo coś tam wgniecione itd., a wiadomo, że jak człowiek się zderzy z innym samochodem to jest odszkodowanie i można pokryć koszty naprawy. Pytanie jednak, co w takiej sytuacji. Czy mogę, co jakoś załatwić, bo tak naprawdę sprawca zwiał z miejsca wypadku.

3 odpowiedzi
Anonim odpowiedział 1 rok temu
Dobrze, że nic Ci się nie stało. Kiedyś mój znajomy zderzył się z sarną i długo jeździł na wózku, na szczęście rehabilitacja pomogła i teraz chodzi, ale sąsiad nie miał takiego szczęścia i zginął, gdy zderzył się z łosiem. Moim zdaniem drzewa i zwierzęta stanowią największe niebezpieczeństwo na drodze. W zasadzie, jak masz AC, to możesz sprawdzić, czy obejmuje takie wypadki, ale chyba będziesz potrzebowała kogoś, kto potwierdzi, że faktycznie to była sarna, a nie brama.

Anonim odpowiedział 1 rok temu
Też miałem taką sytuację i powiem Ci, że darowałem sobie szukanie winnego. Załadowałem sarnę do bagażnika, zawiozłem do masarza i całą rodziną mieliśmy super imprezę. Fakt, szkoda sarny, ale co ja poradzę, że droga jest w takim, a nie innym miejscu. Nie miałem wyrzutów, bo ona też mogła mnie zabić. Naprawa trochę kosztowała, ale mięso było gratis, także jakoś tego nie odczułem. Radzę zrobić to samo i nie szukać winnego, bo nie znajdziesz.

Anonim odpowiedział 1 rok temu
Ja mam AC, które obejmuje podobne wypadki, nie pamiętam dokładnie jak brzmi ten paragraf, ale jest coś, że jeśli zderzę się ze zwierzęciem to mam odszkodowanie z tego tytułu. Na szczęście nie doszło do podobnego wypadku i nie musiałem sprawdzać, jak działa ten paragraf, mam też nadzieję, ze nigdy nie będzie mi dane, bo zderzenie z takim dużym zwierzęciem bywa naprawdę niebezpieczne, ale wydaje mi się, że jeśli masz AC to tez powinna mieć taki zapis.

Twoja odpowiedź