Kierowcy, decydując się na kupno nowego samochodu prosto z salonu, zastawiają się, jak dbać o auto, aby jak najdłużej pozostało w idealnym stanie. To dość trudne zadanie, zwłaszcza jeśli auto jest często użytkowane. Nie pomaga również, kiedy korzystamy z zatłoczonych parkingów, na których bardzo często dochodzi do stłuczek, skutkujących zarysowaniami i wgnieceniami w karoserii. Jak więc dbać o nowe auto prosto z salonu, aby jak najdłużej pozostało w nienaruszonym stanie?

fot. unsplash zgodnie z licencją

Nowy samochód. Jak jeździć?

Pierwsza jazda nowym samochodem jest niezwykle ekscytująca i wbrew pozorom – bardzo niebezpieczna. Kierowcy podekscytowani nowym autem, podczas jazdy mogą być rozkojarzeni, a co za tym idzie – stracić czujność i stanowić zagrożenie na drodze. Do pierwszej jazdy należy więc odpowiednio się przygotować. Jeszcze przed wyruszeniem na pierwszą przejażdżkę nowym samochodem warto zapoznać się z jego instrukcją obsługi, aby podczas jazdy być przygotowanym na każdą ewentualność. Należy także dostosować auto do swoich potrzeb, zaczynając od ustawienia fotela i lusterek. Podczas jazdy należy zachować dużą ostrożność, aby nie zniszczyć auta oraz aby nie stanowić zagrożenia dla innych uczestników ruchu.

Jeśli chcemy utrzymać nowe auto w bardzo dobrym stanie, po drogach musimy poruszać się bardzo ostrożnie. Wystarczy chwila nieuwagi, aby zarysować auto bądź doprowadzić do stłuczki. Choć większość drobnych wgnieceń i zarysowań, można bez problemu zamaskować, tak przy poważniejszych kolizjach nie jest to takie proste. Po kilku latach użytkowania warto oddać auto na auto detailing – https://pmtautomotive.pl/auto-detailing-koszalin/, dzięki któremu samochodowi zostaną przywrócone świeżość i blask. Coraz więcej kierowców decyduje się na skorzystanie z auto detalingu nie bez przyczyny. Dzięki odpowiednim środkom i narzędziom profesjonaliści są w stanie usunąć niewielkie zarysowania, które szpecą karoserię. Odnawiają także auto od zewnątrz. Dzięki takim zabiegom auto, które było użytkowane przez kilka lat, znowu może wyglądać, jak po wyjeździe z salonu samochodowego.

fot. unsplash zgodnie z licencją

Jak dbać o nowe auto?

Chcąc zadbać o auto, warto zainwestować w profesjonalne kosmetyki samochodowe, aby móc je regularnie czyścić i konserwować. Używając nieprzystosowanych do tego kosmetyków, możemy tylko pogłębić problem, zamiast go rozwiązać. Regularna konserwacja samochodu, a także przeglądy i wymiana wszystkich olejów i filtrów, są znacznie tańsze niż naprawa zużytych, zepsutych części. Aby zadbać o auto powinniśmy także odpowiednio je użytkować, unikać szybkiej, niebezpiecznej jazdy czy nagłych zahamowań. W przypadku użytkowania samochodu wszystko zależy wyłącznie od kierowcy. Niestety, na stan auta ma wpływ nie tylko jego właściciel, lecz także inni uczestnicy ruchu, którzy mogą je zniszczyć, bądź zarysować. Na kupno nowego auta z salonu decydują się więc często kierowcy, którzy posiadają swój własny garaż, w którym mogą parkować auto. Pozostawianie auta na parkingach publicznych może być bardzo ryzykowne. Korzystając w publicznych parkingów, zwłaszcza w nocy, nie mamy żadnego wpływu na to, co dzieje się z naszym autem. Może ono zostać skradzione bądź zniszczone, a to wszystko bez wiedzy właściciela.

Autor

Tomasz Goban
Tomasz Goban
Jest doświadczonym redaktorem serwisu motoryzacyjnego. Dzięki swojej wiedzy i pasji, jest w stanie dostarczać czytelnikom wartościowych i rzetelnych informacji dotyczących tej branży. Barbara jest zaangażowana w swoją pracę i dąży do ciągłego rozwijania swoich umiejętności, aby jeszcze lepiej spełniać oczekiwania swoich czytelników.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *