Czy można zrobić prawo jazdy w innym kraju?

Nasze komentarzeKategoria: PytaniaCzy można zrobić prawo jazdy w innym kraju?
Zainteresowany zapytał 1 rok temu
Zastanawiam się, czy istnieje możliwość zrobienia prawa jazdy za granicą i jeżdżenia na nim w Polsce, prawo jazdy, którego kraju są ważne w naszym? Kiedyś słyszałam, że ludzie robią prawko na Ukrainie lub w Czechach, bo w Polsce im się nie udaje. Może w Stanach Zjednoczonych, bo tam jest łatwo, a przynajmniej tka słyszałem. Mam dosyć płacenia Wordowi za kolejne podejścia, przecież nie mogę załogę życie jeździć z ojcem, mam już 21 lat, prawko jest potrzebne w tych czasach, prawda?

3 odpowiedzi
Anonim odpowiedział 1 rok temu
Przede wszystkim wydaje mi się, że w Polsce możesz jeździć na prawka ze Stanów Zjednoczonych. Nie wiem, czy nie trzeba go jakoś wymienić, ale na pewno przez 6 miesięcy bez wymiany tez można. Z tym, że nie mama pojęcia, jak się respektuje prawo jazdy na automat, bo w Polsce nie ma takiej opcji i może takie nie jest w Polsce uznawane, także musisz to dobrze sprawdzić. Podobno w stanach łatwo jest zdać.

Anonim odpowiedział 1 rok temu
Przede wszystkim cała Unia Europejska, Ukraina – tutaj zdasz prawko. Kiedyś, jak ja zdawałem prawko popularne było jeżdżenie na Ukrainę lub do Czechy, gdy jeszcze nie byliśmy w Unii Europejskiej. Teraz to może wygląda inaczej, ale musisz dobrze sprawdzić. Wtedy kosztowało to 1500, a potem wyminą 200, czy 300, dla tych, co w Polsce nie mogli zdać to nie była duża kwota, także możesz się orientować, jak to wygląda.

Anonim odpowiedział 1 rok temu
Na pewno Unia, ale wydaje mi się, że prawo jazdy z innych krajów jest w Polsce uznawane, nie wiem tylko, czy nie jest tak, że dotyczy to tylko obcokrajowców. W sensie, ze na przykład gość ze Stanów przyjedzie i może jeździć, a ty, jako Polak już nie, bo powinieneś mieć też nasze krajowe. Aczkolwiek może istnieje możliwość jakiejś zamiany, czy uzyskania prawa jazdy na podstawie tego, które mamy z innego kraj. Wydaje mi się jednak, że media by się o tym rozpisywały, bo w tych czasach, gdy tak trudno jest nam zdać prawko to bardzo ważn.

Twoja odpowiedź