Czy można zrobić prawo jazdy w innym kraju?

Nasze komentarzeKategoria: PytaniaCzy można zrobić prawo jazdy w innym kraju?
Zainteresowany zapytał 12 miesięcy temu
Zastanawiam się, czy istnieje możliwość zrobienia prawa jazdy za granicą i jeżdżenia na nim w Polsce, prawo jazdy, którego kraju są ważne w naszym? Kiedyś słyszałam, że ludzie robią prawko na Ukrainie lub w Czechach, bo w Polsce im się nie udaje. Może w Stanach Zjednoczonych, bo tam jest łatwo, a przynajmniej tka słyszałem. Mam dosyć płacenia Wordowi za kolejne podejścia, przecież nie mogę załogę życie jeździć z ojcem, mam już 21 lat, prawko jest potrzebne w tych czasach, prawda?

3 odpowiedzi
Anonim odpowiedział 12 miesięcy temu
Przede wszystkim wydaje mi się, że w Polsce możesz jeździć na prawka ze Stanów Zjednoczonych. Nie wiem, czy nie trzeba go jakoś wymienić, ale na pewno przez 6 miesięcy bez wymiany tez można. Z tym, że nie mama pojęcia, jak się respektuje prawo jazdy na automat, bo w Polsce nie ma takiej opcji i może takie nie jest w Polsce uznawane, także musisz to dobrze sprawdzić. Podobno w stanach łatwo jest zdać.

Anonim odpowiedział 12 miesięcy temu
Przede wszystkim cała Unia Europejska, Ukraina – tutaj zdasz prawko. Kiedyś, jak ja zdawałem prawko popularne było jeżdżenie na Ukrainę lub do Czechy, gdy jeszcze nie byliśmy w Unii Europejskiej. Teraz to może wygląda inaczej, ale musisz dobrze sprawdzić. Wtedy kosztowało to 1500, a potem wyminą 200, czy 300, dla tych, co w Polsce nie mogli zdać to nie była duża kwota, także możesz się orientować, jak to wygląda.

Anonim odpowiedział 12 miesięcy temu
Na pewno Unia, ale wydaje mi się, że prawo jazdy z innych krajów jest w Polsce uznawane, nie wiem tylko, czy nie jest tak, że dotyczy to tylko obcokrajowców. W sensie, ze na przykład gość ze Stanów przyjedzie i może jeździć, a ty, jako Polak już nie, bo powinieneś mieć też nasze krajowe. Aczkolwiek może istnieje możliwość jakiejś zamiany, czy uzyskania prawa jazdy na podstawie tego, które mamy z innego kraj. Wydaje mi się jednak, że media by się o tym rozpisywały, bo w tych czasach, gdy tak trudno jest nam zdać prawko to bardzo ważn.

Twoja odpowiedź