Jakie kupić pierwsze auto?

Nasze komentarzeKategoria: PytaniaJakie kupić pierwsze auto?
Marcin zapytał 1 rok temu
Rozważam zakup swojego pierwszego samochodu. Nie mam zbyt dużych środków, więc wpadłem na pomysł, żeby ogarnąć coś za 10,000 złotych, bo nie będę przecież kolejne dwa lata finansował komunikacji miejskiej w moim mieście. Pomyślałem, że wybiorę coś z segmentu B albo C. Rozważałem zakup Opla Astry II, bo przeczytałem o niej sporo pozytywnych informacji. Sądzicie, że to dobry wybór?

3 odpowiedzi
Anonim odpowiedział 1 rok temu
Astra II generacji? Doskonały wybór! To są może przeciętne auta pod względem komfortu, ale na pewno bezawaryjności nie można im odmówić. II generacją przez 10 lat jeździli moi rodzice i mimo że specjalnie jakoś o nią nie dbali, to byli bardzo usatysfakcjonowani. Zawieszenie naprawdę świetnie znosi trudne polskie warunki, a na silnikach benzynowych można robić setki kilometrów. Mi trochę przeszkadzał fakt, że w standardzie nie było kierownicy z regulowaną pozycją ani w górę, ani w poziomie, ale było to do przeżycia. Szukaj tylko jakichś mocniejszych wersji silnikowych, bo 1,4 l mimo że ma te 90 KM, to jednak nie zapewnia satysfakcjonujących osiągów ani w mieście, ani na trasie.

Anonim odpowiedział 1 rok temu
Astra jest całkiem ciekawą propozycją, chociaż według mnie za te 10,000 złotych nie kupisz w miarę zadbanego egzemplarza, który nie sprawiałby już problemów. Za te pieniądze zainwestowałbym jednak w auto o segment niżej i tutaj np. polecałbym Fabię I generacji, która też mimo że jakaś mega komfortowa nie jest, to koszty bieżącej eksploatacji na pewno nie nadwyrężą twojego domowego budżetu. Ja przejechałem swoją Fabią jakieś 182 tys. kilometrów i to na silniku benzynowym czeskim 1,4 l MPI 8V i powiem ci, że nie żałuję zakupu. Dzisiaj co prawda Fabią już nie jeżdżę, ale sprzedałem ją nie ze względu na awarie, a fakt, że rodzinka mi się powiększyła i musiałem wymienić ją na kombi (postawiłem na przedostatnią generację Forda Mondeo).

Anonim odpowiedział 1 rok temu
Ewentualnie rozejrzyj się za Corsą C, jeśli nie będziesz w stanie kupić Astry. Fabii to nie polecam, bo ona miała sporo uciążliwych i mimo że tanich w usunięciu, to jednak denerwujących usterek. Problemy z cieknącymi uszczelkami drzwi itd. powtarzają się nad wyraz często.

Twoja odpowiedź