Jakie ograniczenia prędkości w Polsce?

Nasze komentarzeKategoria: PytaniaJakie ograniczenia prędkości w Polsce?
Olaf zapytał 1 rok temu
Ostatnio sporo się mówi o tych całych radarach i zabieraniu prawa jazdy po przekroczeniu 50 w terenie zabudowanym. Zastanawia mnie, czy faktycznie jest to zgodne z prawem i czy można coś z tym zrobić. Jakoś tez nie słyszę, żeby sytuacja na drodze się zmieniła po wprowadzaniu nowego prawa.

3 odpowiedzi
Anonim odpowiedział 1 rok temu
Moim skromnym zdaniem to nowe prawo jest naprawdę kiepskie. I tak ludzie przekraczają prędkość, a nawet, jeśli nie to zdarzają się wypadki przez te wszystkie drzewa obok drogi, dziury, czy ostre zakręty, ale również brawurę kierowców. Nie trzeba jechać 120 na godzinę, żeby zderzyć się z autem, czasem 50 wystarczy i można zginąć na miejscu. Czekam, jak sytuacja się rozwinie i czy faktycznie to nowe prawo jest zgodne z nasza konstytucją, bo ja odnoszę wrażenie, że gdyby było to sędziowie by tego nie sprawdzali.

Anonim odpowiedział 1 rok temu
Ja kompletnie nie rozumiem tych ograniczeń w pewnych miejscach. Mieszkam w dużym mieście, na ulicy, gdzie nie ma ruchu pieszych, ani rowerzystów, a ograniczenie do 50. Dwa pasy i kto myśli, że ludzi będą jechać 50. Serio? Po prostu naszemu państwu jak zwykle chodzi o sięgnięcie kasy. Zresztą wygląda na to, że komuś w końcu uda się podważyć to, czysto całe prawo jest zgodne z konstytucją. Ja uważam, że jest bardzo naciągane i tyle.

Anonim odpowiedział 1 rok temu
Powiem wam, że za dużo jest wokół tego hasłu. Po pierwsze pojawia się kwestia tego, że to podwójne karanie jest naciągane, bo czy jak cię łapią to nie dostajesz mandatu i punktów karnych? To też jesteś podwójnie karany, prawda? Dla mnie to robienie z igły widły. Takie jest prawo, może coś to zmieni, bo w terenie zabudowanym jazda z duża prędkością jest naprawdę kiepska.

Twoja odpowiedź