Kiedy zmiana opon na letnie?

Nasze komentarzeKategoria: PytaniaKiedy zmiana opon na letnie?
Lutek zapytał 1 rok temu
Kiedy zmieniacie opony z zimowych na letnie i odwrotnie? Mam znajomych, co już w marcu to robią, ale znam i takich, co dopiero w czerwcu. Kompletnie nie wiem, która pora jest najlepsza, co wy o tym sądzicie?

3 odpowiedzi
Anonim odpowiedział 1 rok temu
Nie radzę zmienić w marcu, bo jeszcze kwietniu może popadać śnieg i wtedy o wypadek nie trudno. Wszyscy kierowcy, którzy zmieniają na letnie w marcu nie wiedzą, co robią. Wydaje im się, że zimowe latem są złe, a ja sam jeżdżę długo na zimowkach i nie widzę różnicy. W tym roku wymieniłem dopiero w czerwcu i powiem, że nie żałuję. Oczywiście miało to związek z tym, że moje opony były na drugim końcu Polski.

Anonim odpowiedział 1 rok temu
Ja zmieniam zawsze a maju, a potem w październiku. Sprawdzona metoda od wielu wielu lat. Nie ma lepszej, bo tak naprawdę w maju już nie ma śniegu, a w paździenrku powoli się zaczyna. Nie mam sytuacji, że zima mnie zaskoczyła wiosną, czy jesienią. Zawsze jestem zabezpieczony. Kiedyś zdarzyło mi się zdjąć w kwietniu, ale tylko raz i to była totalna głupota, której już nie popełnię. Powiem Ci, że takie doświadczenia są bardzo pouczające.

Anonim odpowiedział 1 rok temu
Zgadzam się z wami w 100%, tez uważam, że nią ma, co szybko zdejmować zimowek. Marzec? To głupota! Chociaż znam i takich, co w lutym zmieniają, bo słoneczko wyszło, a potem ledwo jadą po drodze, bo ślisko. Kiedyś cały rok jeździłem na zimowkach, bo czasy były marne i nie było mnie stać na nowe opony, a tamte się nie nadawały. Nie czułem jakiegoś wielkiego dyskomfortu, ale teraz regularnie zmieniam.

Twoja odpowiedź