Po jakich krajach mogę poruszać się z polskim prawem jazdy?

Nasze komentarzeKategoria: PytaniaPo jakich krajach mogę poruszać się z polskim prawem jazdy?
Emilka zapytał 1 rok temu
Zastanawiam się, gdzie jest ważne moje prawo jazdy. Wybieram się w taką objazdową podróż po różnych krajach i wiadomo różnie to może być. Prawko mam, ale może nie wszędzie jest ważne, Czy ktoś coś wie na ten temat?

3 odpowiedzi
Anonim odpowiedział 1 rok temu
Na polskim prawka na pewno możesz jeździć po Unii Europejskiej, bo jesteśmy we wspólnocie, ale nie wiem, co z krajmy, które do Unii nie należą. Kiedyś mój sąsiad jeździł na Ukrainę, więc sądzę, że tam też nasze prawko jest ważne i chyba w Norwegii, bo sporo ludzi tam teraz pracuje i jakoś ile słyszałam, żeby musieli robić sobie prawko, chociaż może coś przegapiłam.

Anonim odpowiedział 1 rok temu
Wszystkie kraje w Europie respektują nasze prawo jazdy, ale na Ukrainie i w Rosji chyba nie, przynajmniej kiedyś tak było. Jeśli chodzi o inne kraje to różnie bywa, czasem wystarczy, że nasz papierek zgłosisz i dostaniesz ich, innym razem zdajesz prowizoryczny egzamin. Z tego, co wiem to warto zrobić międzynarodowe prawo jazdy, żebyś nie miała problemu za granicą.

Anonim odpowiedział 1 rok temu
Sprawa nie jest prosta, aczkolwiek wydaje mi się, że w wielu krajach pojedziesz na nasze prawko, zwłaszcza, jeśli chodź i motor. Wyrobiłabym jednak międzynarodowe. Z tego, co pamiętam to w stanach zjednoczonych na naszym możesz jeździć do 12 miesięcy, ale w niektórych stanach jest do 6, także, jeśli tam się wybierasz, radziłabym sprawdzić, jak to faktycznie wygląda.

Twoja odpowiedź