Polacy nie potrafią bezpieczne jeździć? Co sądzicie?

Nasze komentarzeKategoria: PytaniaPolacy nie potrafią bezpieczne jeździć? Co sądzicie?
Wiesio zapytał 1 rok temu
Ostatnio zacząłem zastanawiać się nad tym, czy my Polacy umiemy jeździć, przecież ta kultura jazdy w Polsce jest tragiczna, naprawdę nie rozumiem, dlaczego człowiek wilcze się po lewym pasie, wyprzedza w miejscach niedozwolonych i w ogóle zachowuje się tak, jakby był sam na drodze. Trochę podróżowałem i wydaje mi się, że ludzie za granicą jeżdżą dużo lepiej.

3 odpowiedzi
Anonim odpowiedział 1 rok temu
O kulturze na polskich drogach nie powinno się mówić, bo tej kultury nie ma. Jeżdżę często po niemieckich, holenderskich, czy francuskich autostradach, drogach, tam nikt nie jedzie po lewym pasie i nikt go z prawej nie wyprzedza. Nie ma takiej opcji. Ludzie naprawdę dziwne rzeczy robią na naszych drogach. Wyprzedzanie w niedozwolonych miejscach, narażanie ludzkiego życia. Naprawdę nie rozumiemy, że na drodze nie jesteśmy sami.

Anonim odpowiedział 1 rok temu
Też uważam, że największym problemem polskich kierowców jest nieuwaga i to, że nie potrafią zrozumieć jednego ważnego aspektu: nie jesteś sam. Nawet nocą, gdy droga jest pusta musisz uważać, bo nagle wyskoczy Ci coś na drogę i tragedia gotowa. Niestety jest jak jest i tak naprawdę wydaje mi się, że trzeba lat, żeby nasza „kultura” jazdy trochę się zmieniła. Na razie widzę tylko czarną dziurę i zero szans na zmianę.

Anonim odpowiedział 1 rok temu
Od lat mieszkam w Skandynawii i powiem wam, że tutaj drogi to poezja, tak naprawdę nikt nie przekracza prędkości i wypadków jest mniej, bo ludziom zwyczajnie się nie opłaca. Te wszystkie mandaty są tak wysokie, że szkoda słów, dlatego też ludzie są bardziej rozważni, nie jadą za szybko. Po za tym u nas dużym problemem są stare, niebezpieczne auta, która naprawdę stanowią zagrożenie na drogach.

Twoja odpowiedź