Samochód na prezent?

Nasze komentarzeKategoria: PytaniaSamochód na prezent?
Ojciec zapytał 1 rok temu
Moja córka kończyła 18 lat, zrobiła prawo jazdy, teraz ma już 19 prawie i chcę jej na urodziny kupić samochód. Po pierwsze mam wątpliwości, czy to faktycznie dobry pomysł, ale z drugiej strony zacznie studia, będzie dojeżdżać, bo mieszkamy pod miastem i chciałbym, żeby miała wygodnie. Jeśli wybierać, to, jakie auto?

3 odpowiedzi
Anonim odpowiedział 1 rok temu
Kiedyś powiedziałem moim dzieciom, że nie dostaną ode mnie samochodu, same musza sobie kupić i przy tym zostało. Dołożyłem im, ale wiem, że kupiły auto świadomie, za swoje pieniądze i go szanują, na jeżdżą, jak szaleni. Wydaje mi się, tez, że 19 lat to za mało na własne auto. Nie popieram takiej decyzji. Uważam, ze powinieneś poczekać i też postawić jej warunek, że dołożysz, ale nie kupisz tego samochodu.

Anonim odpowiedział 1 rok temu
Kupiłem auto mojemu dziecku, gdy miało 18 lat i nie żałuję. Szybko się usamodzielniło, bo postawiłem warunek, samochód daje, ale ty płacisz za eksploatację. Syn znalazł dorywczą pracę, samochodem nie jeździł zbyt często i nie szalał, teraz kupił sobie nowy, a ten dostał młodszy syn, który też ma taki warunek. Myślę, ze to dobre rozwiązani, na pewno lepsze od tego, gdy ty dajesz auto i jeszcze płacisz rachunki.

Anonim odpowiedział 1 rok temu
Niestety ja na początku popełniłam ten błąd, dałam dziecku kluczyki i jeszcze kasę na paliwo. Jeździło i wykorzystywało mnie, do momentu, gdy dostało 2 mandat za szybką jazdę, kluczyków nie zabrałam, bo do szkoły miało daleko, ale kazałam zapłacić mandat i zalewałam tyle, żeby mogło dojechać do szkoły, jak chciało gdzieś indziej to na własny koszt. Niestety minęło pól roku zanim do tego doszłam, ale doszłam i bardzo się z tego teraz cieszę.

Twoja odpowiedź