Czy wszystkie autostrady w Polsce są płatne?

Nasze komentarzeKategoria: PytaniaCzy wszystkie autostrady w Polsce są płatne?
Karolina89 zapytał 1 rok temu
Ostatnio miałam okazję jechać polską autostradą. Na co dzień mieszkam za granicą i tam autostrady są zupełnie inne. Naprawdę zawsze jestem podważaniem tamtejszych dróg, a tu w Polsce jakaś masakra. Oczywiście wszystko nowe i ładne, ale te opłaty mnie zabiły. 17 Złotych za niewielki odcinek? To jakaś kpina. Skąd wynikają te ceny!

3 odpowiedzi
Anonim odpowiedział 1 rok temu
Polskie realia bywają naprawdę przytłaczające. Sam jeżdżę A2 i wiem, jak to wygląda, bo domyślam się, że o tej autostradzie mówisz. Często zabieram ludzi, gdy jadę do Warszawy, czy Radomia i oni się dziwią, że skręcam z autostrady i wolę jechać przez inne miasto, ale mnie też denerwuje fakt, że jedziemy kilkadziesiąt kilometrów za 17 złotych, a potem prawie 200 za 10 złotych. To jakaś totalna kpina, bo przecież to było budowane za nasze pieniądze.

Anonim odpowiedział 1 rok temu
Gdyby nie to, że autostradami jadę służbowym autem też pewnie bym zjeżdżał i jechał przez jakieś miasto, ale w pracy mam kartę i niewiele mnie to chodzi, ma być szybko, sprawnie i wygodnie, a autostrada w teorii nam to gwarantuje. Jeżdżę też za granicę i tam autostrady są darmowe i szersze, co jeszcze bardziej człowieka denerwuje, ale co zrobić, nasz kraj nie jest idealny i trzeba się do tego przyzwyczaić.

Anonim odpowiedział 1 rok temu
Te opłaty za autostrady w Polsce to jakaś kpina, bo oni przecież codziennie zgarniają kupę kasy na ludziach. Okej trzeba opłacić służby porządkowe, czy chociażby te kasjerki, które na pewno nie zarabiają małej kasy, ale bez przesady. I tak nam nie budują kolejnych autostrad, więc ja się pytam, gdzie są te moje pieniądze, które im płacę. Wcale nie jeżdżę po autostradach, bo mnie na to nie stać, przykładowo jadąc Poznania do warszawy płacę ponad 50 złotych, jak dołożę paliwo to ma wygodny lot samolotem.

Twoja odpowiedź