Dlaczego mój samochód pali w mieście 15 litrów, a w trasie tylko 7 litrów?

Nasze komentarzeKategoria: PytaniaDlaczego mój samochód pali w mieście 15 litrów, a w trasie tylko 7 litrów?
Krzysztof zapytał 1 rok temu
Moje auto potrafi spalić w mieście nawet 15 litrów, czy to normalne? Przy jeździe takiej wyważonej na trasie pali max 7, wydaje mi się, że ta różnica jest zbyt duża, czy może to tylko moje takie spostrzeżenie. Jak to u was wygląda?

3 odpowiedzi
Anonim odpowiedział 1 rok temu
Wydaje mi się, że to zbyt duża różnica. Moim zdaniem coś nie tak ze spalaniem lub wtryskami. Musisz zobaczyć u mechanika. Ja w moim aucie ma spalanie około 6 litrów na trasie i max 11-12 w mieście. Wydaje mi się, że 15 to zdecydowanie za dużo, ale nie jestem mechanikiem i trudno mi jest tutaj decydować, co jest nie tak. Najlepiej jest udać się do specjalisty, który oceni.

Anonim odpowiedział 1 rok temu
Ważne jest to, jaki trasy robisz w mieście, bo jak jedziesz 10 kilometrów to takie spalanie jest duże, ale jak robisz małe odcinki to często auto bierze dużo więcej, niż byś chciał. Zresztą trudno tutaj szukać standardu spalania, bo każde miasto jest inne i korki też nie są takie same, dlatego nie generalizowałbym za bardzo. Na pewno tak różnica jest niepokojąca i sprawdziłabym ja u mechanika, żeby mieć pewność, kto lub co jest winowajcą.

Anonim odpowiedział 1 rok temu
Jestem mechanikiem i piwem, że nie jest to normalne, ale zależy też, jakie masz auto, aczkolwiek sam nie znam samochodu, który na trasie paliłby około 6,5, a w mieście 15. Doradziłbym kontrolę w twojej stacji diagnostycznej. Moim zdaniem jest to wina wtrysków, ale może być też problem z całym systemem spalania. Musisz dobrze to sprawdzić, bo przecież kupę kasy przez to tracisz.

Twoja odpowiedź