Jedno miasto, różne ceny paliw na stacjach benzynowych. Dlaczego?

Nasze komentarzeKategoria: PytaniaJedno miasto, różne ceny paliw na stacjach benzynowych. Dlaczego?
Inga zapytał 1 rok temu
Mieszkam w dużym mieście i tankuje na kilku różnych stacjach, zwykle są to najbardziej znane i ostatnio zaobserwowałam ogromną różnicę w cenach na moim osiedlu i na innych. Czy faktycznie ta sama stacja, w sensie ta sama firma może mieć różne ceny na swoich stacjach. Z czego to może wynikać?

3 odpowiedzi
Anonim odpowiedział 1 rok temu
Wynika to przede wszytki z faktu, że w danej okolicy nie ma innych stacji paliw i nie, z kim konkurować. Też to zaobserwowałem. Mieszkam na osiedlu, przez które biegnie dwupasmowa ulica, którą można wyjechać z miasta i na obwodnicę i na autostradę, na całej ulicy są tylko dwie staje paliw i to jedna obok drugiej. Obie mają wysokie ceny. W tym samym czasie stając tej samej firmy oferują zupełnie inne ceny na osiedlu zamkniętym, gdzie dodatkowo jest wiele innych stacji.

Anonim odpowiedział 1 rok temu
Po pierwsze to kwestia braku konkurencji, a po drugie tego, jacy ludzie przejeżdżają tamtą ulica. Jeśli masz osiedle to jada nim miejscowi, którzy i tak wiedza, gdzie jest najtaniej, ale musisz też wiedzieć, że są takie osiedla, gdzie będzie drożej. Po za tym, kto jeździłby 5 kilometrów, żeby zatankować, jak coś ma pod nosem. Wszystkie stacje paliw dobrze o tym wiedza, więc nie będą Ci oferować super niskich cen, bo jak nie ty, to ktoś to nie zna miasta zatankuje.

Anonim odpowiedział 1 rok temu
Dla mnie to tez niezrozumiałą kwestia, ale tankuje tam, gdzie bliżej. Znam jednak ludzi, którzy chcą zaoszczędzić i uwierzcie, że potrafią jechać pół miasta, żeby zapłacić 15 groszy mnie na litrze. Może to i dużo, ale ile ten człowiek straci czasu i pieniędzy zanim dojedzie w jedną i drugą stronę. Ja tankuje na tańszych stacjach dopiero w momencie, gdy wyjeżdżam z miasta i przejeżdżam obok danego miejsca. Na pewno nie jechałabym tam specjalnie.

Twoja odpowiedź