Prawo jazdy dla starszych osób?

Nasze komentarzeKategoria: PytaniaPrawo jazdy dla starszych osób?
Paula zapytał 1 rok temu
Miałam wypadek, który spowodował pan mając uwaga uwaga 85 lat. Staruszek wyszedł o lasce z auta i zaczął na mnie wrzeszczeć, że to moja wina, z tymże to on zamiast do przodu zaczął cofać na światłach. Na szczęście byli świadkowie. Sporo stresu, stracone 2 godziny i złość – to mi zostało, ale zaczęłam zastanawiać się tez, czy w pewnym wieku nie powinny zwyczajnie zabierać prawa jazdy.

3 odpowiedzi
Anonim odpowiedział 1 rok temu
Nie tylko dziadkowie wywijają taki numer. Znam ja takich, co próbują Ci wmówić, że to ty wjechałeś im w tyłek na światłach, ale o dziadku jeszcze nie słyszałam. Co do granicy odnośnie do prawo jazdy. Sam mam ojca, który ma już 70 lat i jeździ i trudno jest mi sobie wyobrazić sytuację, w której zabierają mu prawo jazdy. Na pewno takie osoby powinny przechodzić dodatkowe badania, ale nie bądźmy przesadni, starsze osoby też mają prawo do tego, żeby jeździć samochodem.

Anonim odpowiedział 1 rok temu
Niestety nie zgodzę się z tobą, ludzie w starszym wieku stwarzają ogromne zagrożenie na drodze i nie chodzi tutaj o słabszy wzrok, czy koordynację. Często starsze osoby słabną, a co jeśli stanie się to za kierownicą, jak to wytłumaczyć. Ja uważam, że po 70 roku zżycia powinna być weryfikacja kierowców, każdy, kto ma problemy z sercem, czy ze wzrokiem lub słuchem nie może wsiadać za kierownicę.  

Anonim odpowiedział 1 rok temu
Dlaczego chcesz ograniczać innych ludzi. Jesteś młody, zdrowy i jeździsz, pozwól innym, nawet jak mają 85 lat. Kiedyś taki dziadek w mojej rodzinie jeździł do momentu, wtórym skończył 87 lat, teraz ma już, ponad 90, ale nie wsiada za kółko, bo już prawie nie widzi. Gość jeździł po 300 kilometrów i wypadek miał tylko raz, bo biedaczek zagapił się na młódką kobietkę.

Twoja odpowiedź